Kommunikációs gyakorlat2

Kommunikációs gyakorlat2

Kommunikációs különbségek férfiak és nők közt

2016. április 30. - MMI Kommunikációs gyakorlat

A korábbi személyközi kommunikáció tematikájú bejegyzésben már szó volt a metakommunikáció olyan aspektusairól, mint általános testtartás, mimika, hanglejtés stb… Jelen írásunkban ezekre nem térnénk ki újra részletesen, inkább a nők és férfiak között kialakult legjellemzőbb különbségekre fektetnénk…

Tovább

Kommunikáció a beszéden túl

A kommunikációt nem csak tudatos, szándékos tényezők befolyásolják. Beszédünk során többségben vannak az önkénytelen, és nem tudatos jelzések, amik kommunikációnk 70%-át alkotják. Ezeket igen nehéz is kontrollálni, megmásítani, egy hazug ember lehet, hogy mondanivalójával nem fedi fel magát és…

Tovább

Közvélemény és politikai kommunikáció

A hírek tartalma általában bizonyos keretrendszerek közé illeszthető értelmezési sémákon belül történik, melyek a hírgyűjtés és hírfeldolgozás módjából fakadnak. Graber szerint a séma „olyan rendszerezett tudásból álló kognitív struktúra, mely a korábbi tapasztalatokból elvonatkoztatott helyzetekre…

Tovább

A médiahatások folyamatai és modelljei

Készítette: Czoch Blanka, Baranya Gábor, Bankó Balázs Az eheti bejegyzésben a médiahatásokról és azok folyamatait fogjuk bemutatni. A média nagyon sok területen befolyásolja az életünket, ezért is érdekes terület ezen hatások vizsgálata. Mindennapjainkban a médiából átvett információk alakítják ki,…

Tovább

A közönség

A közönség kifejezést rengetek esetben használjuk, ezért sok féle képen tudjuk meghatározni. A koncerteken hallgatóközönség, a moziban nézőközönség, a múzeumokban látogatóközönségről beszélünk, de a szórakoztatáson kívül is használatos ez a kifejezés. Egy szakmai konferencián az előadó feláll a…

Tovább
süti beállítások módosítása