Kommunikációs gyakorlat2

Kommunikációs gyakorlat2

Médiaműfajok és szövegek

2016. március 28. - MMI Kommunikációs gyakorlat

Ahhoz, hogy a bejegyzésünk címében látott témához tisztább képet kapjunk, érdemes először tisztázni, mi is pontosan a műfaj fogalma: egy tartalomkategória, melynek kollektív identitását (célok, formák, jelentések) a gyártók és a fogyasztók egyformán értékelik, és az identitás elfogadása után ismerős…

Tovább

Globális tömegkommunikáció

A globalizáció életünk minden területén jelen van, nincs ez másképp a tömegkommunikációval sem. A globalizáció különleges szerepet tölt be a tömegkommunikáció életében. Egyrészt tárgya, másrészt előidézője, eszköze a folyamatnak. A globalizáció hatására fokozódtak a gazdasági és társadalmi…

Tovább

A média szerkezete

A média szerkezetének vizsgálatakor a médiarendszert jellemző összes tényezőnek a megismerése szükséges, beleértve a szabályozási formákat, a terjesztést szolgáló létesítményeket, a szervezeti és finanszírozási formákat, a tulajdont, az infrastruktúrát. A média szerkezete szorosan összekapcsolódik a…

Tovább

Transzmissziós, avagy átviteli modell újragondolva: Westley és McLean modellje

Témánk kifejtése előtt úgy gondoltuk, hogy a könnyebb megértés érdekében pár alapvető fogalmat tisztázunk az olvasók előtt. Először is fontos tudni, hogy mit is takar az a fogalom, hogy kommunikációelmélet. Ez tulajdonképpen egy olyan gyűjtőnevet takar, amely minden határozott, rendszeres értekezést…

Tovább

Az elaboráció valószínűség modellje

Újfajta jelenség a mai modern világban, hogy az egész információs társadalom ránk helyezi a nyomást, miszerint muszáj információt szereznünk mindenről és mindenkiről, ezzel csökkentve a minket körülvevő bizonytalanságot. Ilyen az emberi ismerkedés is, amikor két idegen egymással szemben áll és…

Tovább
süti beállítások módosítása